Опис:
Мости Преображенського - два мости над річкою Дніпро, що з'єднують через острів Хортицю правий і лівий берег міста Запоріжжя.
Будівництво нових мостів в Запоріжжі через річку Дніпро почалося в 1949 році. Автором проектів цих мостів виступив відомий московський інженер Б. Н. Преображенський, в честь якого мости і отримали свою назву.
Проект моста через Новий Дніпро передбачав будівництво четырхарочного двох'ярусного мосту, по верхньому ярусу якого проходить двоколійна залізниця, а нижній призначається для пішоходів і автомобілів. Довжина моста становить 560 метрів, а висота – 54 метри.
Міст через Новий Дніпро також є двоярусним, але, на відміну від першого, одноарочним. Унікальність мосту на час будівництва полягає у величезному прольоті довжиною 228 метрів, що в ті часи вважалося практично неможливим. Фахівці з Америки називали проект другого мосту нездійсненним.
Мости Преображенського, що були здані в експлуатацію одночасно, 31 грудня 1952 року.
Міст Преображенського через Новий ДнепрПри будівництві мостів у Б. Н. Преображенського спочатку був план використовувати опори підірвані німцями мостів Стрілецького в цілях економії коштів. Але після очищення водолазами дна Дніпра з'ясувалося, що це неможливо, оскільки вибух стався на глибині 7 метрів.
Матеріалом для спорудження мостів Преображенського служив залізобетон, оскільки в післявоєнні роки на території Радянського Союзу було відсутнє достатнє для зведення цих споруд кількість високоміцної сталі. Через «Холодної війни» поставки сталі з-за кордону не відбувалися: цей матеріал був названий стратегічно важливим і не підлягає експорту.
Під час будівництва мостів у практиці доводилося вперше використовувати нові методи будівництва, такі як пошарове Міст Преображенського через Старий Днепрбетонирование, блочне армування і блокові опалубки.
Смерть автора проекту мостів в 1953 році, Б. Н. Преображенського, обросла легендами. Вважається, що він був хворий на серце. Коли геніальний інженер дізнався, що Сталін викреслив його зі списку нагороджених, він так перехвилювався, що помер. А мости Преображенського замислювалися як «пам'ятники великої сталінської епохи».
Мапа:
Дивиться також:
Готелі та квартири у Запоріжжі
Інші пам'ятки поруч: