Успенська церква

Опис:

Територія, на якій розташований даний населений пункт, була заселена ще в бронзовому столітті. Крім поховань цього періоду, на лівому березі Дніпровського лиману були знайдені сліди поселень і скарби, залишені жителями Ольвії, Боспорського царства Золотої Орди і Османського султанату. У XVII—XVIII століттях тут влаштувалися запорізькі козаки. Вони побудували спостережний пост і контролювали видобуток солі з найближчого Збурівського лиману.

Під час російсько-турецької війни тут був обладнаний укріпрайон, а після кампанії багато солдати так і залишилися на місці служби. До козаків і російським солдатам в 1781 році приєдналися казенні селяни, прийшлі з Курського намісництва. Весь цей православний люд займався переважно сільським господарством – сіяли пшеницю, просо, коноплі, чумакованием – здобиччю в Криму і продажем солі на базарі в Голій Пристані, а також ловом риби. Внутрішнє оздоблення Успенської церквиЖили дружно, село, багатіло, тому немає нічого дивного в тому, що збурьевская громада побудувала церкву, не поступається іншим столичним сакральних будівель.

Отже, храм села Нової Збурьевки був присвячений Успінню Діви Марії. Будували його довго, збираючи кошти усім світом. Лише в 1869 році люди одержали можливість збиратися на службу в новому храмі. Це – досить велика кам'яна споруда, виконане в псевдоклассическом стилі.

Вхід в храм не має паперті, придатної для прохання милостині убогим. Вхід продовжує притвор, який аналогічний давньогрецьким храмам і прикрашений чотирма псевдо-колонами. Середня частина Успенської церкви, поставлена на високий подклет, має типову для православних храмів форму хреста. Над нею височить восьмигранний світловий барабан. На нього встановлено гранований купол, увінчаний четырехконечным хрестом.

Успенська церква в Новій Збурьевки поруч з тілом храму розташована трапезна, вкрита двосхилим дахом. До неї примикає дзвіниця, чия висота не перевищує висоту головного і єдиного купола. Всі вікна храму витримані в єдиному стилі – вузькі, високі, вгорі – закруглені. Сама будівля пофарбовано в білий колір. Дах і купол покриті бляхою світло-сріблястого кольору. По периметру, з усіх відомих видів фризів – поребрика, бегунца, городчастого пояси, язичків і сухариків, невідомі будівельники вивели останній. Сухарики – це невеликі виступи над карнизом, що мають прямокутну форму і утворюють переривчастий, штрих-пунктирний ряд.

Мапа:

Дивиться також:
Готелі та квартири у Залізному Порту

Інші пам'ятки поруч: