Гора Бребенескул

Опис:

Бребенескул – одна з найвищих вершин хребта Чорногора. Ця гора розташована на межі Закарпатської та Івано-Франківської областей, між горами Менчул та Ребра. Її вершина сягає 2 032 метрам. Поверхня гори куполоподібна.

У Карпатах прокладено чимало туристичних стежок, одна з таких проходить по Чорногірському хребту до гори Бребенескул – однієї з найкрасивіших і високих гір Українських Карпат. Вершина входить до п’ятірки гір « двохтисячників » у Чорногірському масиві. У своїй пишності її перевершує тільки Говерла, яка на 29 метрів вища за Бребенескул. Говерла знаходиться на стику двох областей : Івано- Франківської і Закарпатської , а Бребенескул – в самому центрі Чорногірського хребта . Якщо Ви приїжджаєте на відпочинок у Карпати, Ви екстремал та любитель покоряти гірські вершини, і зробите екскурсію-прогулянку бодай до одної з цих вершин, Ви переконаєтесь, що це було того варте.

На схилах вершини Бребенескул добре збереглися рельєфи ще з льодяникових часів. Для цієї гори характерні альпійські та субальпійські види рослинності, видно кам’яні розсипи. Поверхня гори полога, немов купол, тільки північно-східні схили скелясті й обривчаті. Гора Бребенескул – одна з небагатьох Карпатських гір, де завдяки помірно-континентального клімату весь рік може лежати сніг, незважаючи на пору року.

Найкраще підйом на вершину починати з північного боку від селища міського типу Ворохта (Івано-Франківська область), по маршруту на Чорнугору. Для сходження з східного боку більше підійдуть селища Бистрець або Берестечко (Івано-Франківська область), трохи далі знаходяться села Кваси, Ясіня, Луги, Богдан, Лазещина (Закарпатська область).

Між горами Бребенескул і Гутин-Томнатик знаходиться озеро Бребенескул, побачити яке можна подолавши шлях від підніжжя гори до вершини. Високогірне крихітне озеро знаходиться на висоті 1800 м, але подорож до нього варта Ваших зусиль. Тут бере свій початок й однойменна річка.

Гора Бребенскул у Ворохті дивна і прекрасна. Її краса вражає і захоплює одночасно. Природа гірської вершини наповнена річками, озерами, що перебігають мінеральними джерелами, свіжим гірським повітрям і чарівними пейзажами.

Мапа:

Дивиться також:
Готелі та квартири у Ворохті

Відео про це місце:

Інші пам'ятки поруч: