Агросадиба Пан Еко,Ботарі

Опис:

Ботарі – невелике селище в Закарпатті, розташований поблизу до двох кордонів – з Угорщиною і Румунією. Проїжджаючи по вузьких вуличках, відразу ж звертаєш увагу на оригінальну скульптурну композицію. На гостей дивиться приваблива мордочка незвичайної свині, а поруч стоїть баночка варення.

Шкіра свині не гладка, як ми звикли спостерігати, а покрита шерстю. Скульптор майстерно передав цю особливість.

Звичайно ж, кожен турист запитує екскурсовода, що позначає ця композиція. Відповідь проста: ми прибули в знамениту на всю Україну і далеко за її межами Агросадибу «Пан Еко».

Вже кілька років, проводячи тури по Закарпаттю, гіди привозять гостей в маленьке колоритне поселення. Тут їх зустрічають привітні господарі ферми Павло і Анжела Тизеш. Вони організували своє незвичайне господарство, засноване на традиціях угорської національної кухні та використання сучасних харчових технологій.

Набратися позитиву, отримати задоволення від спілкування з гостинними місцевими жителями, і дізнатися багато нового і цікавого можна саме тут.

Погодьтеся, не кожен день вас запрошують в дегустаційний зал, де пропонують варення і ковбасу. Тільки в закарпатських сім'ях з угорським корінням спокійно сприймають таке поєднання. Ну, про все по порядку...

Смачна ковбаса, яка на місцевому діалекті називається «пикныця», виготовляється дідівським способом. У неї не кладуть ароматизатори, стабілізатори, барвники. Сучасному міському українському жителю складно уявити м'ясний продукт без цих добавок.

Тільки спробувавши пикныцю в Ботаре розумієш, що таке ковбаса. Її роблять шляхом перемелювання на м'ясорубці м'яса і сала, додаючи сіль і два види перцю: чорний гіркий і червоний солодкий – паприку. Потім формують невеликі ковбаски в натуральній оболонці.

Деякі господарі обсмажують продукт, інші – коптять в домашніх коптильнях. Ароматний запах стоїть над селами напередодні Великодня і Різдва!

Тільки в садибі ви зможете продегустувати цей смачний і абсолютно нешкідливий для здоров'я продукт.

А подають її в дегустаційному залі, намазала варенням. Саме так, ми не помилилися. Виходить незвичайний, дуже пікантний смак, який не порівняти ні з чим іншим.

Варення тут теж оригінальне. Його називають леквар. Пам'ятаєте, на початку екскурсії ми бачили скульптуру у вигляді банки? Саме леквару присвячена вона.

Це – ласощі, традиційно відноситься до угорської кухні. Спочатку воно варилося зі слив. На повільному відкритому вогні в глиняному посуді довго тужили сливи, без додання цукру та інших інгредієнтів. В результаті виходив густий джем, застигає в посуді. Його розкладали в глиняні невисокі судини і закривали, а потім ставили у льох. Леквар їли замість цукру і меду, пекли з них дуже смачні пироги, пропонували разом з фанками – повітряними пончиками.

Господарі агрооселі збирають рецепти варення зі всього світу. Тут готують леквар з 24 різних фруктів. Баночки швидко розкуповуються гостями.

А ще тут роблять натуральні соки, сиропи, сушать сухофрукти, вирощують гриби.

Ці смачні продукти, отримані на фермі Тизеша, можна зустріти в магазинах органічних продуктів України, Румунії, Угорщини.

Агросадиба є однією з визначних пам'яток Закарпаття. Тут можна не тільки спробувати різні смачні страви, але й отримати задоволення від споглядання незвичайних тварин.

Тільки тут туристи можуть побачити незвичайних свиней – мангалиц, пам'ятник яким стоїть в селі. Оригінальність цих тварин полягає в довгій густої шерсті, яка покриває все тіло.

Порода була виведена шляхом селекції. Її батьківщиною є Угорщина. Красиві тварини можуть бути білого, чорного, червоного і змішаного забарвлення. Найбільш поширені білі.

Привертають увагу людей мангалиця своїм смачним дієтичним м'ясом, практично не містить холестерину.

Тут же пасуться і гарні корови сірого забарвлення, мають величезні загострені рогу. Цікаві вони не тільки зовнішнім виглядом, але і тим, що не дають молока.

Плануючи тури по Україні, обов'язково постарайтеся потрапити в Ботар. Селище знаходиться у Виноградівському районі Закарпатської області. З Виноградова та Берегова сюди ходять автобуси, а з Мукачева, Хуста, Ужгорода потрібно їхати з пересадкою.

Мапа:

Дивиться також:
Готелі та квартири у Виноградові

Інші пам'ятки поруч: