Софіївський парк

Опис:

Ще в 1796 році, в урочищі Кам'янка, інженер Людвіг Метцель приймається за будівництво парку, присвяченого Софії Глявоне (Потоцькою вона стане лише в квітні 1798).

Прекрасне творіння геніїв садово-паркового мистецтва кінця XVIII — початку XIX століття. Парк широко відомий як в Україні, так і за її межами. Софіївський державний дендрологічний заповідник займає площу більше 150 гектарів і є зразком пейзажної паркової композиції води, землі, архітектурних споруд і скульптур. Цю мальовничу місцевість називають казковою країною — настільки тут все незвичайно, поетично і прекрасно. Тут Ви знайдете Англійський парк, де зібрані багата колекція рослин з усього світу, каскади озер і водоспадів. Ви будете зачаровані дивовижними пейзажами, численними фонтанами, штучними гротами та вишуканими скульптурами античних богів і богинь. У надрах цього парку хлюпоче унікальна штучно створена річка, на березі якої можна чудово відпочити.

Заснований парк у 1796 році багатим польським магнатом Станіславом Щенсним Потоцьким на честь дружини красуні-гречанки Софії, і був подарований їй в день її іменин в травні 1802 року. Ідея створення парку в романтичному стилі з використанням римської і грецької міфології належала самій Софії. Першим архітектором «Софіївки» був талановитий польський військовий інженер Людвіг Метцель. Творцями парку були кріпосні селяни Ф. Потоцького. Працювали в парку щодня близько 800 осіб. У короткий термін було створено цей шедевр, який протягом 200 років вражає відвідувачів своєю красою. Дивовижні пейзажі, екзотичні рослини, античні скульптури, водойми, каскади, фонтани, кам'яні гроти, підземна річка — все це вражає уяву гармонією і красою. Після смерті С. Щ. Потоцького парк перейшов у володіння його дружини Софії, а після парк успадкував син Олександр.

Дивлячись на водоспади, скелі, насилу віриться, що ви знаходитеся в Черкаській області, а не, приміром, у Криму. І що ця краса і велич створені людськими руками. Все це можна побачити, відвідавши парк. Хороша «Софіївка» в будь-який час року: і в весняне цвітіння, і в спекотний літній спеку, і золотою осінню, і в зимовий безмовність.

 

 

Страница в каталоге предприятий: Национальный дендрологический парк Софиевка

Мапа:

Дивиться також:
Готелі та квартири в Умані

Відео про це місце:

Інші пам'ятки поруч: