Музей народної архітектури

Опис:

Закарпатський музей народної архітектури та побуту - це стилізоване етнічне село в центрі Ужгорода, де зібрані зразки дерев'яного зодчества, типові для представників різних народів Закарпаття: долинян, лемків, бойків, гуцулів, угорців, румунів. Перлиною експозиції вважають лемківську дерев'яну Свято-Михайлівську церкву (1777), привезену з с. Шелестово Хустського р-ну.

Кожна етнографічна пам'ятка розкриває етнічні традиції народів, що проживають на території Закарпаття. Інтер'єри хат передають нам побут людей, які жили в різні часи.

В інтер'єрах можна побачити різьблений іконостас та ікони XVIII ст. Також особливої уваги заслуговує гуцульська садиба гражда з с. Стьобного Рахівського р-ну, яка поєднує житлові, господарські та оборонні функції. Цікава конструкція водяного млина XIX ст. с. Колочава Міжгірського р-на, в якій передбачено приміщення для млинового механізму і кімната ілая мельника. Угорська народна архітектура представлена будинком заможного селянина ХІХ ст. з с. Вишково Хустського р-ну.

Відвідуючи етнографічні пам'ятки, обов'язково зверніть увагу на архітектуру дерев'яних храмів Закарпаття. Їх не можна повністю віднести до якого-небудь відомого стилю. Більшість храмів було споруджено безіменними майстрами. Цікаво те, що будувалися вони з допомогою сокири, без застосування пталы і цвяхів.

Поруч знаходиться Ужгородський краєзнавчий музей.

Страница в каталоге предприятий: Закарпатский музей народной архитектуры и быта

Мапа:

Дивиться також:
Готелі та квартири в Ужгороді

Відео про це місце:

Інші пам'ятки поруч: