Карстова печера Молочний камінь

Опис:

Карстова печера "Молочний камінь" - Рахівський район, Закарпатська область. У Великої Угольки, на її лівому березі видніються над лісом три великі бескиди (три скелі). Найбільший з них є карстової печера Молочний Камінь названий так не випадково - складається в основному з білого з сумішшю блакитного мармурового вапняку, тим самим печера виправдовує свою назву.

Маршрут цікавий з кількох причин. По-перше, він щось закінчується, в даному випадку печерою. А по-друге, вся стежка проходить через незайманий буковий ліс, який внесений до світової спадщини ЮНЕСКО (в Україні лише 4 таких об'єкта).

В епохи палеоліту і мезоліту печера служила стоянкою для перших поселенців українських Карпат, про що свідчать численні артефакти, знайдені під час розкопок. Дуже красивий інтер'єр печери: живописні натічні освіти створили тут природну скульптуру, схожу на органні труби. Взимку печеру використовують для зимової сплячки колонії кажанів.

Перепад висот - 400 метрів. У печері є таємний хід, який не так просто знайти: він веде на другий поверх і закінчується ще однією кімнатою. Загальна довжина печери - 92 метри. Це дозволяє устоятися температурі всередині її великого залу до +3°С, при цьому зберігається стовідсоткова вологість повітря.

Печери Малої і Великої Угольки самі по собі різноманітні, різні по внутрішньому морфологічною будовою. Вони містять безліч натічних форм, обсягів і поверхів. Підвищена кількість печер в галузі Закарпаття говорить про інтенсивність "еволюції" підземного карсту даного регіону.

Мапа:

Дивиться також:
Готелі та квартири у Тячеві

Інші пам'ятки поруч: