Опис:
Театральна площа Тернополя є однією з прогулянкових зон міста. Це головна міська площа і тут проводиться безліч культмасових та урочистих заходів, фестивалів та свят, а також народні гуляння, віча та мітинги.
Назва площі зобов'язана розташованому в її північній частині академічного обласного музично-драматичного театру ім. Т. Р. Шевченка, будівля якого було побудовано в середині ХХ століття, у притаманному цього часу, стилі сталінського класицизму. Фасад будівлі багато прикрашений барельєфами, центральний вхід проходить крізь широку колонаду. На фронтоні розташована рельєфна композиція з портретом Шевченка у центрі. Дах увінчує композиція, що складається з споруджених у повний зріст фігур. Перед театром вимощена тротуарною плиткою досить велика територія, яку облюбували діти та молодь для катання на роликах і велосипедах.
Близько театру в маленькому, затишному скверику, знаходиться пам'ятник Кобзареві – українському поету, прозаїку, художнику, вніс неоціненний вклад у розвиток мистецтва, літератури і культури в цілому, як для своєї країни, так і для країн ближнього зарубіжжя. Театр Шевченка має багату і багатогранну історію, з якою пов'язані такі великі уми минулого століття як Черняховський, Василенко, Загребельний.
Театральна площа являє собою бульвар з великою кількістю старовинних будівель, з фонтанами, масою сучасних скульптур і великими зеленими насадженнями. Бічні виходи з площі увінчані арочними каркасами, переплетеними кучерявими рослинами. Тут також можна зустріти типову для багатьох Європейських країн тенденцію вертикального озеленення будинків і споруд. Кількість листяних і хвойних дерев, кручених паничів, квітів та кущів на площі таку безліч і розмаїтість, що здається, ніби розбурхане зелене море вирвалося з берегів і охопило своїми запашними хвилями не тільки величезну територію площі, але і кожен провулок, що відходить від неї. На площі розташовані будівлі міської адміністрації і прокуратури, які також витримані в стилі сталінської епохи. Увечері тут не менш красиво і багатолюдно, ніж в денний час. Буйство фарб квітів і зелені змінюється розміреним і романтичним світлом вогнів, ліхтарів і вікон, а безліч невеликих кафе і ресторанів запрошують приємно провести час.
Страница в каталоге предприятий: Тернопольский академический областной украинский театр им. Т.Г. Шевченко
Мапа:
Дивиться також:
Готелі та квартири у Тернополі
Відео про це місце:
Інші пам'ятки поруч: