Опис:
Назва Тустань має праслов’янське походження. За структурою назва Тустань є двочленною і і складається з компонентів Ту+Стан. Такий тип імен відомий в санскриті, давньогрецькій, кельтській мовах, а також властивий іменам слов’ян, які відомі з пам’яток VI–VII ст. Наприклад, це імена антських вождів і візантійських воєначальників слов’янського походження: Доброгост, Калігост, Межмир, Татимир, Хвалибуд та ін.
Давнє народне тлумачення походження назви (зафіксоване польським істориком Станіславом Сарницьким 1585 р.) та сучасна усна традиція подають пояснення назви як «тут стати».
Скельний комплекс Тустані - це ерозійні останці субвертикально залягаючих пластів пісковику ямненської світи палеогену. Характеризуються майже вертикальним заляганням верств осадових відкладів з їх екзотичною матрацоподібною та кулястою текстурами. Форма і характер скель залежать від умов вивітрювання і літологічного складу пісковика. У мезозої та палеоґеновому періоді кайнозою, за часів існування прадавнього океану Тетіс тут нагромадилися потужні товщі намулу. Близько 25 мільйонів років тому, в неоґеновий період кайнозою, разом з утворенням нинішніх Карпат були вже сформовані камені-пісковики, деякі з них у процесі гороутворення піднялись на поверхню землі. В геологічній науці вони відомі як «Ямненські» (назва походить від колишнього села Ямна). У комплексі урицьких скель виділяють окремі останці: Камінь, Острий Камінь, Мала Скеля, Жолоб (Орел).
В одних місцях пісковики виступають у формі великих монолітів, в інших - у формі безладно нагромаджених брил. Є багато тріщин, ніш, невеликих печер, у тому числі рукотворних.
Мапа:
Дивиться також:
Готелі та квартири у Сколе
Відео про це місце:
Інші пам'ятки поруч: