Опис:
У 24 Сєдов був підвищений до поручика по Адміралтейству, спрямований в Гідрографічну експедицію Північного Льодовитого океану з дослідження Нової Землі і Карського моря. Це була його перша експедиція в «край білого безмовності», після якої начальство заговорило про Сєдова як про «сміливому до божевілля поручика». 1904 - 1907 рр. - служба в Амурській річкової флотилії в Ніколаєвську-на-Амурі. У період російсько-японської війни в 1905 р Сєдов командує міноноской в Амурській флотилії. Георгій Якович Сєдов відомий не тільки як полярний дослідник, а й як гидрограф, який зробив великий внесок у дослідження морів, переважно, арктичних. 30-річний гидрограф був обраний дійсним членом Російського географічного, а потім і Російського астрономічного товариств. Відвідувачі музею мають можливість ознайомитися з матеріалами попередніх експедицій Г.Я.Седова на Колиму в 1909 році і по Каспію в 1911 році. експозиція історичного музею СедоваРезультати експедицій Г.Я.Седова були високо оцінені: він був нагороджений високими нагородами - орденом Святої Анни III ст. і орденом Святого Станіслава III ст.
Саме під час перебування на Новій Землі у Сєдова зародилася думка про організацію експедиції для досягнення Північного полюса. З незвичайною мужністю почав готуватися до здійснення своєї мрії - підкорення Північного полюса. В експозиції музею розміщені карта полярної експедиції, копії рахунків про добровільні пожертвування на придбання собак, продовольства. Тут же справжні експонати з судна «Святий мученик Фока», на якому вирушив Г.Я.Седов в свій останній подвиг. Частина обшивки і підкови корабля, совкова лопата, знайдена на місці загибелі Г.Я.Седова на острові Рудольфа, частини фотоапарата, бритва, кисті, що належали учаснику експедиції художнику Н.В.Пінегіну. А поруч позитиви Миколи Васильовича, виразний малюнок шхуни «Св. Фока », виконаний власноруч художником і подарований музею його дружиною.
експозиція історичного музею Сєдова «Головна мета моя - саме досягнення полюса як цілком визначеної астрономічної точки». До складу експедиції, крім самого Сєдова, входили географ В.Ю.Візе, геолог М.А.Павлов, художник Н.В.Пінегін, відомі в майбутньому вчені. Всього на кораблі було 27 чоловік.
Нелюдськими зусиллями вдалося спорядити невелике судно «Святий мученик Фока», на якому 27 серпня 1912 року відважний моряк пішов до свого безсмертя. Експозиційний розділ «Г.Я.Седов - першопроходець Арктики» дозволяє наочно простежити найважливіші етапи життя і діяльності начальника першої російської експедиції до Північного полюсу. Документи, фотографії, цінні реліквії, представлені в музеї, розповідають про організовану нашим земляком експедиції. 1912 року біля берегів Нової Землі судно «Святий Фока» зустріло непрохідні льоди, експедиція була змушена зазимувати. 1913р. - звільнившись від льоду, судно «Святий Фока» взяло курс до Землі Франца - Йосипа і тут, в бухті Тихій острова Гукера, встало на другу зимівлю. фотографія барка Седова1914г. - 15 лютого ще в пору полярної темряви і снігових буревіїв, вже хворий на цингу Сєдов з матросами Пустошний і Линником на трьох собачих упряжках залишає бухту Тиху і відправляється до Північного полюса. Останній лист Сєдова до дружини Віри Валер'янівна Травень - Маєвської. Написано красивим рівним почерком, що не характерно для Сєдова. Кожна фраза довго обмірковувалася і зважувалася. Г.Я.Седов помер 5 березня 1914 роки від підступної хвороби на шляху до своєї заповітної мрії і був похований на острові Рудольфа - самій півночі архіпелагу Землі Франца - Йосипа.
Великий розділ експозиції «Здійснення мрії Г.Я. Сєдова »присвячений сучасному освоєнню Півночі. Тут представлені до уваги екскурсантів макет першої полярної станції під керівництвом И.Д.Папанин, матеріали останніх полюсних експедицій, філателістичні колекції про експедиції до Північного полюсу. Створюється не тільки історичний музей, а й краєзнавчий музей. макет судна Святий мученик ФокаРаботнікамі музею ведеться збір матеріалів з історії селища Седово, рибальського промислу Новоазовського району. Відвідувачі музею мають можливість побачити перші сторінки історії хутора Крива Коса (нині с. Седово), побуту рибалок.
Безсумнівно, великий інтерес представляють предмети інтер'єру селянської хати, знаряддя праці, експоновані в розділі «Історія хутора Крива Коса». Розділ «Місце роботи - Азовське море» знайомить екскурсантів з літописом рибколгоспу «Заповіти Ілліча» (нині агроцех № 36 ВАТ «Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча»), відображає нелегкі умови праці рибалок. Тут можна побачити знаряддя лову рибалок: мережі, буй (кухтиль), вилку, дерев'яні голки (глічкі), гачки, багор і т.д.
Мапа:
Дивиться також:
Готелі та квартири в Седово
Інші пам'ятки поруч: