Музей гетьмана Сагайдачного

Опис:

Ідея створення музею виникла у 1992 році, коли був відкритий пам'ятник Гетьману Війська Запорізького Петру Конашевичу-Сагайдачному. Тоді оргкомітетом було прийнято рішення створити музей у рідному селі Сагайдачного.

Надзвичайно велику роль зіграв в історії українського козацтва гетьман Петро Конашевич-Сагайдачний (1616-1622), шляхтич села Кульчиці.

Після закінчення Острозької академії, пішов на Запорізьку Січ. Брав участь у походах на Молдавію та Левонию, брав штурмом Кафу і Варну, наводячи при цьому страх на самого султана. У 1620-1621 рр. Сагайдачний очолив 40-тисячне козацьке військо, яке разом з польською армією завдало поразки турецько-татарському війську, захистивши Польщу і Україну від іноземного поневолення.

Запорізьке військо під його проводом увійшло в новий період розвитку. Ніколи перед цим у козаків не було такої сили і слави, як при Сагайдачного. Він провів основну реформу війська: партизанські ватаги перетворив у регулярне військо, в якому усунув свавільні елементи і запровадив сувору дисципліну.

Починаючи з 1993 року, в кожну третю неділю квітня, щорічно біля пам'ятника Петру Сагайдачному проводяться урочистості під назвою "День пам'яті Сагайдачному".

Музей був створений у приміщенні колишньої початкової школи. За своїм профілем музей — історико-краєзнавчий. У фондах музею налічується близько 900 експонатів.

Безперечно, унікальною є музейна експозиція матеріалів, присвячених життю та діяльності ще одному відомому вихідцю з Кульчиць — Юрію-Францу Кульчицькому, який відкрив Європі запашний кавовий напій.

Саме Юрій Кульчицький відкрив у Відні кав'ярню "Будинок під синьою пляшкой", яке стало одним з найпопулярніших місць в австрійській столиці. З почуття вдячності і за кавою, і за освобожение міста від турків, жителі міста встановили у Відні на вулиці Kolschitzky пам'ятну статую славетному українцю.

Для любителів прикладного мистецтва буде цікавою виставка предметів народного побуту, яка експонується в старовинному бойківській хаті, зрубаному на початку ХХ ст. поруч з будівлею музею.

 

Мапа:

Дивиться також:
Готелі та квартири у Самборі

Інші пам'ятки поруч: