Гора Брецкул

Опис:

Гора Брецкул – видатна пам'ятка Рахівського району. Її легко знайти на перетині двох областей Закарпатської та Івано-Франківської поблизу населеного пункту Луги. Це одне з найважливіших гірських утворень, яке часто відвідують в комплексі з найвищою гірською вершиною України – Говерлою. Розташовані гори дуже близько, Брецкул поступається лише своєю висотою, яка дорівнює 1911 метрам.

Незвичайне ім'я було дано, імовірно, за свої цікаві форми. Назва перекладається з румунської діалекту як опухлість. Сама гора, дійсно, дуже схожа плавними формами на щось округле, куполоподібної. У деяких офіційних джерелах і книгах її називають Брескул, що теж вірно.

Важливою особливістю гірської вершини вважається рослинність, що вкриває купол гори. Тут можна виявити десятки видів альпійських і субальпійських трав, квітів і чагарників. Багато з них визнані рідкісними з надзвичайно цілющими властивостями. На їх основі роблять загоюють настоянки, масла, мазі. Також варто приділити увагу озер Брецкула, вони знаходяться в одній з западин гори і можуть пересихати в посушливе літо, щоб знову з'явитися восени або взимку.

Поблизу можна відвідати гору Лисина, з висоти якої відкриваються мальовничі краєвиди Закарпаття.

Мапа:

Дивиться також:
Готелі та квартири у Рахові

Інші пам'ятки поруч: