Опис:
Музей екології гір заснований в 90-х роках минулого століття, проте формування його експозиції триває і сьогодні. Це унікальний для України Музей, який формують еколого-освітня експозиція та інформаційний центр.
Автором ідеї і безпосереднім натхненником створення Музею є директор Карпатського біосферного заповідника професор Ф. Д. Гамор, який доклав чимало зусиль для його становлення як еколого-наукового та історико-культурного центру. Концептуальне рішення і методологично-інформаційне наповнення Музею належить старшому науковому співробітникові заповідника В. Ф. Покиньчереди. Він також пропрацював тематико-експозиционный план. Основна частина художньо-оформлювальних робіт і дизайнерських рішень здійснена групою київських художників членами Національної Спілки художників України, Ст. Ст. Кикиневим, Л. О. Гурської та К. В. Косьяненко.
Музейна експозиція складається з двох органічно поєднаних розділів – "Природа Карпат" та "Природокористування в Українських Карпатах". У межах першого розділу в екологічному розрізі подається інформація про історію Карпатських гір, їх геології, геоморфології, основні типи ландшафтів рослинний і тваринний світ, а також про горах в цілому – як унікальних феноменів природи. Цей експозиційний розділ доповнюється акватерариумным комплексом, який містить діючу модель гірничого водостоку з характерними водними і коловодними мешканцями і живу колекцію карпатської ейб-, батрахо - та герпетофауни.
У другій частині експозиції розкривається тема природокористування в Українських Карпатах – від початків колонізації, що розпочалася в пізньому палеоліті (близько 20 тисяч років), і до наших днів. Показана унікальність і самобутність традиційних для цього регіону гірського землеробства лісокористування, полонинського господарства, яке є невід'ємною частиною культурного надбання українських мешканців гір.
Основу експозиції складають живописні діорами та панорами, які виконані на високому художньому рівні. Для їх оформлення використано безліч оригінальних етнографічних елементів, які налічують не одну сотню років. Для висвітлення тематики Музею використані різноманітні експозиційні форми і засоби. Це діорами, макети, муляжі, панно, комплексні стенди, панорами тощо, які наповнені різноманітними експонатами і артефактами. Серед них багаті геологічні, палеонтологічні, зоологічні, археологічні колекції елементи народного побуту і культури.
В цілому музейний комплекс, який поєднує природу і культуру, сиву давнину і погляд у майбутнє, і створює неповторну атмосферу, враження від якої воістину незабутні для допитливих відвідувачів.
Мапа:
Дивиться також:
Готелі та квартири у Рахові
Відео про це місце:
Інші пам'ятки поруч: