Ландшафтний заказник «Обіточна коса»

Опис:

Коса розташована в якихось 10-12 кілометрах від Приморська – перлина не тільки Запорізької області, а й усієї України. Обіточна коса – одна з найдовших на Азовському морі. Її довжина близько 30 км

Своїм існуванням коса зобов'язана річці Обіточної, яка впадає в Азовське море поблизу міста. Обіточна коса, йдучи далеко в море і вигинаючись на захід, утворює Обиточный затоку. Вона розділяє води Азовського моря з Обиточным лиманом, знаменитого лікувальними мулистими грязями. Навпаки середній частині західного берега коси лежать порослі очеретом острова. Західний берег Обитічної коси низький і облямований мілиною шириною 4 км, і з глибинами близько 5 м, трохи порізаний, у нього відразу вдається кілька бухт. На відміну від західної, південна частина коси має ширину мілини приблизно в 500 м. Складена коса з піску або черепашнику, а покрита травою.

З 1980 р. Обіточна коса є загальнодержавним ландшафтним заказником і разом з морською затокою входить в список водойм категорії «А» Рамсарської конвенції, яка займається юридичною охороною водно-болотних угідь міжнародного значення.

Обиточную косу з двох сторін омиває море з прозорою водою. Якщо з одного боку штормить, то з іншого - завжди тихо. На Приморській косі і прилеглих островах живе велика кількість птахів, серед яких унікальні колонії чапель, мартинів, крячків і великих бакланів.

У підстави Обитічної коси розташовані бази відпочинку, пансіонати, приватні міні-готелі, авто-кемпінг, дитячі оздоровчі табори. На самій косі знаходиться ландшафтний заказник загальною площею близько 9 тис. га, частина з яких заповедны. В кінці коси стоїть маяк.

Обіточна коса - основний пляж Приморська. Разом з однойменною затокою вона є унікальним куточком природи, що розташовує до безтурботного і тихого відпочинку на узбережжі Азовського моря, далеко від галасливих мегаполісів.

Мапа:

Дивиться також:
Готелі та квартири у Приморську