Митна площа, Одеса

Опис:

Митна площа в Одесі зібрала на своїй території чимало пам'яток історії і стала важливим транспортним сполученням в місті. Переживши майже два століття, змінивши величезна кількість назв, сьогодні вона є видатним історичним місцем Одеси.

Перші згадки про площі припадають на 1817. Замощення площі біля пристані відбулося 11 червня того ж року. Офіційна дата створення вважається 22 грудня 1828 під назвою Карантинна площа. У 1831 році 14 березня її перейменували в Платонівську. З 1835 по 1860 рік площа стала Митної. У тому ж році з 1 жовтня по 25 червня 1868 вона була портів. До 14 липня 1888 площа була Приморською. Після війни деякий час її назвали Деволановский. У січня 1958 року площа знову стає Митної. На засіданні Одеської обласної ради у грудні 1958 року затверджено перейменувати в площу Вакуленчука. Це пов'язано з побажаннями трудящих Одеси під час відкриття пам'ятника. 2 червня 1995 площа раз іменують Митної і такою вона залишається і сьогодні.

На території Митній площі на сьогоднішній день встановлені наступні пам'ятки: Перший пам'ятник встановили у 1958 році Вакуленчуку - матросу, одному з організаторів повстання на броненосці «Князь Потьомкін-Таврійський». Авторами проекту були скульптор А.с Ковальов і архітектор Ст. Гнєздилов. В 1965 році на площі розмістили пам'ятник Потьомкінцям - морякам, учасникам, повстання на броненосці «Потьомкін». Проектом займалися скульптор Ст. Богданов і архітектори М. Волков і Ю. Лапін. 1970, встановлення пам'ятника працівникам Одеського порту, загиблих в роки Великої Вітчизняної війни. Над проектом працював скульптор С. Голованов. У 1996 році було встановлено відразу два пам'ятники: першобудівників порту і одного із засновників Одеси Ф. де Волану і другому засновнику, адміралу І. де Рібаса. Обидва проекти виконав скульптор П. Кравченко. З 1933 по 1938 роки на площі працював засновник стахановського руху в Одеській області А. Петраш.

Мапа:

Дивиться також:
Готелі та квартири в Одесі

Інші пам'ятки поруч: