Опис:
Одеський художній музей розташований у центрі міста Одеса, у палаці Наришкіних (його ще називають «палацом Потоцьких», так як його першою власницею була О. С. Потоцька, в заміжжі Наришкіна), що є пам'ятником архітектури початку XIX століття.
Одеський художній музей був відкритий 6 листопада 1899 року стараннями Одеського товариства красних мистецтв (заснований в 1865 році). Музейне зібрання почалося з картин, переданих для музею Петербурзької Академії мистецтв.
Будівля Одеського художнього музею побудовано до 1828 році за проектом невідомого автора. Освидетельствовано знаменитим одесскоим архітектора Франца Боффо. Першою власницею палацу була графиня Ольга Станіславівна Наришкіна, в дівоцтві Потоцька. У 1840-х роках будівля палацу змінило власників. Палац був викуплений у них в 1888 році міським головою Григорієм Маразлі і переданий місту.
Колекція Одеського художнього музею охоплює всі види образотворчого мистецтва: живопис, графіку, скульптуру, декоративно-прикладне мистецтво, нараховуючи понад 10 тисяч робіт. В експозиції, розміщеній в 26 залах, представлені твори іконописців XVI-XVIII століть і світські портрети XVII століття, численні роботи В. К. Айвазовського, художників демократичного напряму у вітчизняному мистецтві другої половини XIX століття, насамперед, членів Товариства пересувних художніх виставок. Це роботи художників І. Крамського, А. Саврасова, І. Левітана, І. Шишкіна, А. Куїнджі, І. Рєпіна, Сурікова В. та багатьох інших. Мистецтво рубежу XIX і XX століть представлено творами Ст. Сєрова, М. Врубеля, М. Реріха, Б. Кустодієва, А. Бенуа, К. Сомова, Ст. Кандинського і живописом майстрів Товариства південноросійських художників, - К. Костанді Р. Ладиженського, Герасима Головкова, П. Нілуса, Петра Ганського, Н. Кузнєцова. Відділ сучасного мистецтва представляє художнє життя Одеси з 1920-х років до наших днів.
Під палацом Наришкіних існує кілька порожнин-підвалів і галерей. В одній з таких галерей, під центральною частиною палацу розташований підземний грот, єдиний у своєму роді доступний для відвідування в Одесі. Сьогодні в гроті проводиться екскурсія, в ході якої можна дізнатися про історію палацу та його господарів, облаштуванні у палаці музею витончених мистецтв.
В інших підвалах розташований зал українського декоративно-прикладного мистецтва і галерея "Жовті велетні".
Страница в каталоге предприятий: Одесский художественный музей
Мапа:
Дивиться також:
Готелі та квартири в Одесі
Відео про це місце:
Інші пам'ятки поруч: