Пам'ятник Невідомому матросу

Опис:

Пам'ятник Невідомому матросу – меморіал, встановлений в Центральному парку ім. Т. Шевченка.

Алея слави є не тільки в Голлівуді – свою алею слави в Центральному парку має і Одеса, а присвячена вона не діячам мистецтва, а хоробрим воїнам, які поклали своє життя на захист міста від фашистських загарбників. Тут у братських і одиночних могилах поховані герої одеської оборони: контр-адмірал Р. Жуков, льотчики Ст. Топольський і М. Асташкін, а також капітани кораблів, прикордонники, підводники і морські піхотинці. Саме ця Алея слави і веде до пам'ятника Невідомому матросу. Ще здалеку можна побачити величну стелу, що підноситься над морським пейзажем.

Меморіал Невідомому матросу було урочисто відкрито 9 травня 1960 року, його створювали архітектори Р. В. Топуз і П. В. Томілін, скульптор М. І. Нарузецкий. Цей меморіал – данина пам'яті героїчно загинули під час оборони Одеси у 1941 році воїнам і морякам Приморської армії і Чорноморського флоту.

Над морським урвищем підноситься вінчає меморіал 21-метрова стела з бронзи, чавуну і граніту, на якій викарбувано напис «Невідомому матросу» і дата – 1960 рік. У підстави обеліска горить вічний вогонь, дбайливо облямований бронзовим вінком, а на підніжжі плити встановлені бронзові безкозирка і автомат. Вся композиція створює відчуття гордості, поваги й благоговіння перед людьми, віддали на благо вітчизни найдорожче, що у них було – життя.

Меморіал «Пам'ятник Невідомому матросу» - один з найкрасивіших монументів на пострадянському просторі, восславляющих хоробрість воїнів, він по праву отримав титул важливої пам'ятки Одеси. Разом з віршами Р. Рождественського, він надихнув композитора В. Асєєва на написання «реквієму Пам'яті невідомого матроса» - музичного твору, що звучить на Алеї слави. А жителів і гостей міста він надихає, викликаючи почуття гордості за нашу країну, яка боролася проти ворога, почуття поваги до нашим славним предкам і почуття згуртованості наших великих народів. Тому всі, хто приїжджають на відпочинок в Одесу, прагнуть побачити Алею слави і величний пам'ятник Невідомому матросу.

Страница в каталоге предприятий: Парк Шевченко

Мапа:

Дивиться також:
Готелі та квартири в Одесі

Інші пам'ятки поруч: