Опис:
Воронцовська садиба, побудована в стилі ампір, знаходиться на знаменитому Приморському бульварі, на пагорбі, виступаючому в море. За оформлення і прикраси вона анітрохи не поступалася палацових будівель Італії. Недалеко від садиби знаходиться альтанка з колонами в античному стилі.
Панська садиба, облямована в частині головного корпусу різними будівлями. Будинок графа Воронцова особливий, і являє сплетіння смаку і багатства. Все в цьому чудовому будинку продумано до дрібниць - італійський стиль відчувається в обробці і орнаменті, картини майстерно прикрашають стіни будинку, на дверях - бурштинові ручки, двері в їдальню - з петербурзького палацу імператора.
Колись на місці палацу, який розташувався на краєчку приморського пагорба, стояла Хаджибей – турецька фортеця. Звели Воронцовський палац в 1827 році, згідно з проектом архітектора Ф. К. Боффо. Публіка завжди захоплювалася красою будівлі, виконаного в стилі ампір, якому притаманні риси видовищності, пишноти, масивності, пафосу і театральності. У часи Воронцова цей напрямок в архітектурі завоювало Одесу, яка тепер привертала загальну увагу колонадами, колонами, гармонуючи з усім навколишнім світом. Якщо наближатися до одеси морем, то і сьогодні на самому краю обриву можна побачити, як височіє невимовна колонада в чверть кола, яка утворилася десятьма парами могутніх колон доричного ордена. Мармуровий фонтан часів Воронцова стоїть біля неї.
Воронцовський палац складається з декількох частин – це головна будівля, одна сторона якого «дивиться» на бульвар; прибудований до палацу великий флігель; двір, який відокремлює житлову частину будівлі від стаєнь. А також тут розташовані будівлі самих стаєнь, які вражають химерністю архітектури і висотою стелі. Раніше палац прикрашав гарний сад, який розташовувався перед будівлею і спускався своєю зеленню по схилу обриву до моря. Також тут була і багатюща бібліотека, книжкове зібрання якої перейшло в дар місцевому університету, де і сьогодні зберігається «фонд Воронцова».
Разом з Одесою палацу довелося пережити багато усіляких негараздів і страждань. У квітні 1854 року суду ескадри під час англо-французької бомбардування Одеси пристрілювалися саме по палацу. Одна з визначних пам'яток Одеси за один день була досить сильно зруйнована. Близько 200 ядер потрапило тоді на територію маєтку. І сьогодні можна побачити застигле ядро в одній з стін на першому поверсі будівлі. Воронцов вважав книги головним скарбом свого палацу, тому дізнавшись про бомбардування, закликав надійно сховати їх.
У тридцятих роках минулого століття тут функціонував клуб шахів і шашок. Через кілька років у палаці було відкрито Палац піонерів Одеси. У повоєнні часи йому присвоїли ім'я Яші Гордієнко (зв'язковий радянського підпілля), яке він носить і сьогодні.
Страница в каталоге предприятий: Воронцовский Дворец
Мапа:
Дивиться також:
Готелі та квартири в Одесі
Відео про це місце:
Інші пам'ятки поруч: