Пам'ятник Тарасу Шевченку

Опис:

Був відкритий 24 серпня 2001р. до Дня незалежності України. У затишному скверику на невисокому постаменті встановлена фігура Кобзаря.

Автори: А.с Витрик, А. Кадиров, Е. Андрушкевич.

Перший пам'ятник Шевченку з'явився в місті в 1964 році, коли відзначалося 150-річчя з дня народження Кобзаря. Його поставили в кутку, утвореному будинками-сталінки, на проспекті Леніна, якраз навпроти Театрального скверу. Це – бюст, споруджений на цементну стелу. Шевченко на ньому – зрілий чоловік, вже передумати всі свої думи, випустив у світ свої кращі поеми і створив плеяду хороших картин. Бюст поета виконаний з каменю - нарочито грубо, тому справляє на відвідувачів дуже сильне враження. Енергії, яка виходить від цього кам'яного статуї Шевченка, достатньо для того, щоб зробити невеликий переворот або запалити в серцях людей інтерес до історії українського народу.

Другий пам'ятник Тарасу ШевченкоВторой пам'ятник Шевченку був споруджений на бульварі Шевченка. Це – головна транспортна артерія міста, яка з'єднує історичні квартали і спальні масиви з одним з головних промислових підприємств міста, з «Азовсталлю». Цей монумент з'явився в місті в 2001 році, до десятиріччя існування молодої Української держави.

Це – справжній, величезний і трохи помпезний меморіал колишньому поваренку і козачку поміщика Енгельгардта. На триступеневу майданчик з червоного граніту встановлений чорний ребристий куб з базальту. На ньому виставлено металевий «рваний камінь». На ньому сидить український поет.

Цей Шевченка молодше. Швидше за все, він зображений у віці Ісуса Христа. У свої 33 роки Тарас Григорович перебував у засланні, в солдатах в Орській фортеці. Форт цього знаходиться в Киргизькій степу, на березі Аральського моря. А самому майбутньому академік Імператорської академії мистецтв на період покарання було заборонено писати й малювати. Природно, що Кобзар порушував обидва заборони. Ось і зараз, на кам'яному коліні маріупольського Шевченка лежить маленька «захалявна книжечка», в яку він записував вірші і робив замальовки.

Мапа:

Дивиться також:
Готелі та квартири у Маріуполі

Інші пам'ятки поруч: