Опис:
Подарунком, який піднесли місту його жителі багато років тому, в 1867 році, про що свідчить напис над в'їзною аркою, і зараз радує сучасників. Закладений в гирлі Калиновій балки на крутій скелі. Вибір припав на це місце тому, що тут росли численні фруктові дерева. У своєму розвитку парк пройшов дві основні стадії. Перша - стадія деревонасадження, друга - створення великої пейзажної паркової зони.
У 89 році 19 століття за клопотанням міської думи знаменитим маріупольським садівником і громадським діячем Георгієм Георгійовичем Псалти в саду була проведена повна радикальне перепланування. У 1910 році після влаштування водопровідної системи парк обзавівся фонтаном. Міський сад був відкритий для "відпочинку і різних розваг шановній маріупольської публіки", як повідомляли в той час оголошення, розклеєні на вулицях.
У різний час садок відвідували А. В. Куїнджі і А. С. Серафимович, К. Ф. Богаєвський і А. С. Новиков-Прибой. А Великим Князем Костянтином Миколайовичем, який відвідав Маріуполь в 1872 році, в міському саду було навіть посаджено власноруч два дерева.
На території міського саду розташовано кілька пам'ятників воїнам, загиблим в роки Громадянської і Великої Вітчизняно війни. На території саду є ряд культурних об'єктів: літній кінотеатр, палаци спорту та дитячої та юнацької творчості, дитяча площадка та ін. Також постійну увагу городян і гостей приваблюють атракціони, розташовані в міському саду. Серед них «Колесо зустрічей», «Колесо огляду», «Веселі гірки», «Сонечко», «Човники» і тир. Міський сад є центральним міським парком культури і відпочинку Маріуполя.
Мапа:
Дивиться також:
Готелі та квартири у Маріуполі
Відео про це місце:
Інші пам'ятки поруч: