Опис:
У цьому будинку письменник проживав протягом 1902-1916 років. У 1940 році вирішили створити музей, директором якого призначили Петра Франка (син письменника), який в той час був депутатом Верховної Ради УРСР.
Під час німецької окупації Львова музей не працював. Експонати були перенесені в Національний музей, міської бібліотеки та Наукового товариства ім. Т. Шевченка. Будинок Івана Франка сильно постраждав від авіабомби, яку радянські пілоти скинули неподалік. 1963 року вироблено перший капітальний ремонт будинку письменника.
У 2011 році Львівському літературно-меморіальному музею Івана Франка надано статус національного.
Будинок складається з 5 кімнат, включаючи бібліотеку, в яких збереглися меблі, особисті речі, фотографії, книги, рукописи Івана Франка. Бібліотека мала найбільшу цінність Франко. Вона вважалася однією з найбільш укомплектованих приватних бібліотек Львова. Згідно із заповітом письменника, після його смерті бібліотеку і архів був перевезений в Наукового Товариства ім. Т. Шевченка у Львові. Там вони зберігалися до 1950 року, а потім їх передали до Києва в Інститут літератури ім. Т.Шевченка НАН України, де вони знаходяться до цього дня. Тепер в меморіальному будинку на місці бібліотеки експонуються старі видання, періодика того часу, є невелика кількість аналогів.
Невід'ємними елементами інтер'єру є роботи І. Труша, який був другом господаря будинку, а також улюблені рибальське приладдя письменника, книги і деталі гуцульського побуту.
Музей свого часу відвідували такі відомі особистості, як Михайло Коцюбинський, Михайло Грушевський, Софія Крушельницька, Леся Українка та багато інших.
Музей організовує і проводить щорічні «Франківські читання», на яких з доповідями виступають співробітники музею та інших наукових установ .У «Вітальні Франко» організовуються виставки, проводяться літературно-мистецькі зустрічі, свята, вечори.
Страница в каталоге предприятий: Львовский литературно-мемориальный музей Ивана Франко
Мапа:
Дивиться також:
Готелі та квартири у Львові
Відео про це місце:
Інші пам'ятки поруч: