Опис:
Архітектурний ансамбль монастиря бенедиктинок поєднав в собі міць оборонної споруди і тихий спокій святого місця. Над ним працював львівський архітектор П. Римлянин за вказівкою засновниць монастиря — дочок шляхтича А. Сапоровского, трьох сестер-монахинь. У 1595 році будівництво було завершено. Захисні товсті стіни будівлі, надають йому оборонний характер, збереглися з XVII століття. На жаль, цілісний первісний вигляд костелу вберегти не вдалося із-за пожеж 1623 та 1748 років. Відновленням будівлі після подій 1748 року займався архітектор М. Урбанік.
Масивний кам'яний костел бенедиктинок, являє собою прямокутник з одним нефом та нішами в бічних стінах, перекритий склепінням. Фасад прикрашають різьблені, є одна вежа, з південно-східної сторони костелу прибудоване приміщення для келій у два поверхи, зберігши стиль архітектури епохи Відродження. Аттик вежі є прикладом пізнього ренесансу і маньєризму, в'їзні ворота — бароко. Для підтримки склепіння використаний тільки один стовп — єдиний на сьогодні приклад подібної конструкції львівської архітектури тих часів.
Костел бенедиктинок також називають Храмом Всіх Святих, а монастир — Монастир Покрови сестер - студиток.
Храм став другим жіночим монастирем у Львові після монастиря кларисок. З XIX століття тут знаходилася школа для дівчаток, зараз — школа Святої Софії.
На Великдень учні школи продають розмальовані власноруч писанки, щоб зібрати кошти на відновлення понівеченої вандалами статуї Божої Матері (аттик костелу).
Страница в каталоге предприятий: Костел Всех Святых и Монастырь бенедиктинок
Мапа:
Дивиться також:
Готелі та квартири у Львові
Відео про це місце:
Інші пам'ятки поруч: