Опис:
Історія площі Адама Міцкевича — це розповідь про те, як пустка з протікаючею по ній річкою Полтвою через століття перетворилася в одну з центральних визначних пам'яток Львова.
Отже, за часів Речі Посполитої на безлюдної території були споруджені фортифікаційні споруди — оборонні башти і бастіони, оточені глибоким ровом, заповненим водою. За непотрібністю, після розколу Речі Посполитої у XVIII столітті, територію розчистили, а Львів у складі Австро-Угорської імперії поступово став збільшувати кордону. У 1840 році через Полтву спорудили два мости, і на цьому місці в 1843 році з'явилась площа імені ерцгерцога Фердинанда або Фердинанд-плац. Через деякий час були побудовані спеціальні тунелі, завдяки яким річку пустили під землею, а територію розширили. Сьогодні вона має трикутну форму.
У 1971 році на площі встановили статую Діви Марії, а Фердинанд-плац став називатися Мар'яцькою площею. У 1904 році статую перенесли в бік, а на її місці встановили пам'ятник Адаму Міцкевичу. З поваги до творчості польського поета сорок через площі присвоїли його ім'я.
Мармурова статуя Діви Марії на площі Адама Міцкевича є копією, оригінал зберігається в церкві Святого Андрія.
Не всім львів'янам спочатку подобався пам'ятник Адаму Міцкевичу на площі, тим більше, що з-за нього довелося перенести скульптуру богородиці. Тому жартома його називали «заточеним олівцем» (з-за кубка з вогнем на вершині колони).
Під час революційних подій 1848 року площа (тоді ще Фердинанд-плац) була місцем проведення демонстрацій і мітингів.
Мапа:
Дивиться також:
Готелі та квартири у Львові
Інші пам'ятки поруч: