Трамвай-кафе

Опис:

У Києві є такий трамвая, як трамвай-кафе, в якому можна приємно провести час, попиваючи чай або воду, і помилуватися містом.

11 серпня 1891 року відкрився перший маршрут від Либідської площі по Великій Васильківській до кута Великий Жандармської (Саксаганського), через тиждень маршрут продовжили до Європейської площі. І після цього трамвайні лінії почали відкривається по всьому місту. Що цікаво появи трамвая не всі були раді, вважалося що йде по проводах електричний струм нібито шкідливо діє на телефонну і телеграфну мережу, а також на розташованих поблизу людей і тварин. Втім, природу електрики в ті часи розуміли не так добре.

На Контрактовій площі часто можна побачити три не зовсім звичайних трамвайчика, де у вікнах можна побачити людей, що сиділи за столиками і попивають чай або каву.

Перший, зелено-жовтий трамвай який до 1992 року був звичайним пасажирським, ходив в районі ст. м «Чернігівська». Але потім його переобладнали і з 2007 року як запустили трамвай-кафе.
У вагоні м'які сидіння, столики, мийка, гардероб, шафки для їжі та одягу, радіоприймач з підсилювачем і гучномовцем. Але всю їжу і напої потрібно брати з собою, алкоголь заборонений. У трамваї можна влаштовувати дні народження, відзначати свята, також він діє як і екскурсійний трамвай.

Другий, Ретро-трамвай, вагон побудований ще в 1988 році і курсував за маршрутом Поділ-Хрещатик» з 1892 по 1909 рр. Стекол на майданчику, де сиділи водії, не було, а працювали і в дощ, і в сніг, так що водії брали фізично сильних і здорових чоловіків.
Всередині салон оббитий деревом, сидіння теж дерев'яні, на стелі є кондиціонер, отвори в ньому відкривалися і закривалися за допомогою спеціального ключа. А ще через весь салон протягнута мотузочка, за неї можна потягнути, задзвенить дзвіночок - зупинка на вимогу.

Третій, Трамвай-фуршет Татра Т3, цей трамвайчик зовні майже нічим не відрізняється від звичайних трамваїв. Але варто заглянути всередину і відразу стає зрозуміло, що це не так. У 2008 році вагон був капітально відремонтований і запущений в роботу.
Він служить більше як трамвай для різних заходів, по середині вагона знаходиться столик для фуршету.

Ви відкриєте для себе з іншого боку Пущу-Водицю, набережну Дніпра, Поділ, Куренівку, Лук'янівку і Оболонь, зможете дізнатися багато нового про трамваях та історії, пов'язані з ними, почути кумедні анекдоти про трамваї.

Мапа:

Дивиться також:
Готелі та квартири в Києві

Інші пам'ятки поруч: