Опис:
Майдан Незалежності - центральна площа Києва. Розташована між Хрещатиком, вулицями Бориса Грінченка, Софійській, Малій Житомирській, Михайлівській, Костьольній, Інститутській, Архітектора Городецького і провулком Тараса Шевченка.
До X століття місцевість в районі нинішнього Майдану називалася Перевесищем або Козячим болотом і являла собою болото. Там, де тепер починається Софіївська вулиця, розташовувалися Лядські ворота, які вели до верхнього міста.
В кінці XVIII — початку XIX століття на місці майбутньої площі був пустир з выходившими на нього залишками оборонних валів. «Опис Києва» 1868 року, складена Миколою Закревським, згадує базарну площу посередині Хрещатика, «здавна звану Козячим Болотом». Закревський зазначає, що базар знаходиться «біля урочища, званого Козячим болотом». На історичному плані 1803 року міського архітектора Андрія Меленського показано місце занедбаного водойми, позначене «Козине болото», воно розташоване прямо під внутрішнім схилом кріпосного валу, між нинішніми провулком Шевченка, вулицями Малопідвальній і Паторжинського. Провулок Шевченка довгий час називали Козьеболотной вулицею або просто Козинкой.
Площа як така сформувалася в 1830-х роках, коли були знесені залишки оборонних валів. Тоді ж вона отримала назву Хрещатицька — від назви вулиці, на якій вона безпосередньо примикала. У 1876 році на площі було споруджено будинок Міської думи, і вона отримала назву Думської. У 1913 році перед будівлею Міської думи був відкритий пам'ятник Столипіну.
У 1919 році площа була перейменована в Радянську, а в 1935 — на площу Калініна. У 1941 році будівлю Думи (після революції в ньому розміщувався Обком КП (б) України) згоріло, а територія площі сильно збільшилася за рахунок зруйнованої непарної сторони Хрещатика.
У 1944 році був оголошений конкурс на кращий проект відбудови Хрещатика, прилеглих вулиць і площ. У цих проектах площі Калініна, розташовувалася тепер по обидві сторони Хрещатика, відводилася роль головної площі міста. Сучасна забудова площі утворена будівлями 1950-х — 1970-х років. В 1961 році було зведено будівлю готелю «Україна» (до 2001 року — «Москва»). В наступні роки площа неодноразово перебудовувалася.
У 1977 році була перейменована в площу Жовтневої Революції. На ній було споруджено монумент Жовтневої революції та ансамбль фонтанів. Нинішнє ім'я площі присвоєно після проголошення незалежності України в 1991 році. Станція метро «Майдан Незалежності», відкрита в 1976 році, змінювала свою назву одночасно з площею.
У 2001 році зроблена капітальна перебудова площі: з'явилося безліч нових пам'ятників, скульптур і фонтанів. У центрі площі встановлена висока біла колона, яку вінчає фігура дівчини (Берегині) з калиновою гілкою в руках, що символізує незалежність України. На місці, близькому до виявленими залишками древніх Лядських воріт, споруджено пам'ятник у вигляді воріт з постаттю покровителя міста Архангела Михаїла нагорі. Під площею побудований великий торговий центр.
Страница в каталоге гостиниц: Гостиница Украина
Мапа:
Дивиться також:
Готелі та квартири в Києві
Відео про це місце:
Інші пам'ятки поруч: