Долина нарцисів, Хуст

Опис:

Долина нарцисів вважається одним з найкрасивіших і дивовижних пейзажів в Закарпатті. У період цвітіння В травні кожен день сюди приїжджають тисячі туристів з усіх куточків країни і навіть з-за кордону. Це унікальний природний об'єкт, другого такого немає ніде в світі.

Розташована всього в чотирьох кілометрах від старовинного міста Хуста в урочищі Кіреші Долина нарцисів є єдиною в своєму роді. Дикий вузьколистий нарцис – це рідкісна рослина, занесена в Червону Книгу, і тільки тут він виростає всього в 200 метрах над рівнем моря. Інші подібні долини можна знайти в Альпах, гірських районах Балканських країн і Румунії, проте вони займають набагато меншу площу і розташовані на висоті близько 2 тисяч метрів над рівнем моря. Тому Долина нарцисів у Хусті і не має аналогів – білі квіткові килими вистилають в період цвітіння нарциса територію більш ніж в 170 гектарів!

Утворилася Долина нарцисів в Льодовиковий період. Величезний пласт землі сповз з гір, а коли почав сходити і лід, в долину стікали численні потоки води, тому гірським нарцисам і вдалося акліматизуватися в низовині. Однак существуетНарцисс й інша версія появи красу долини.

Згідно з легендою, саме тут – у долині річки Хустець глянув на своє відображення син німфи і річкового божества Кефісса, незвичайно красивий, але жорстокий юнак Нарцис. Наповнені томящей любов'ю до самого себе, він зачах і помер від серцевої туги, а на місці його загибелі і виріс чудовий квітка з холодною красою і одурманюючих ароматом. З часом з однієї квітки у Хустсько-Солотвинській долині утворилися цілі поля нарцисів, повітряним, ніжним білим хмарою вкривають зелені простори навесні.

Нарцис – квітка непростий, в різних культурах має різні значення, оспіваний багатьма поетами і письменниками. Його називали дурманним, приголомшуючим, сонячним, ніжним, холодним. У стародавніх греків нарцис символізував печаль і смерть, у римлян він вважався квіткою переможців, Плутон вважав його символом швидкоплинності любові, а в Стародавній Персії його називали «красивим оком», «створенням краси і бессмертною насолодою». У цієї квітки маса епітетів і безліч значень, йому приписується навіть здатність зцілювати людину, дарувати гарний настрій і позбавляти від тривоги, смутку і депресії.

Яке б значення в різних культурах не мав нарцис, всі гості Долини нарцисів сходяться в одному – в період цвітіння відкривається перед Квіткове покривало з нарциссовглазами ніжна, урочиста, світла і мальовнича картина вражає уяву, а поширюється за сотні метрів аромат зачаровує. Поєднання вражаючого пейзажу і неземного пахощів переносить у казковий світ краси і світла. Просторі поля, укриті білим квітковим килимом, назавжди запам'ятовуються гостям чарівного місця, створеного самою природою.

З 1992 року Долина нарцисів стала частиною іншої пам'ятки України – Карпатського біосферного заповідника. Исчезавшие з лиця землі квіти, як і букові ліси, альпійські та субальпійські луки взяло під охорону ЮНЕСКО. Сьогодні заповідник займає величезну територію майже 58 тисяч гектарів, але Долина нарцисів, не дивлячись на це, вважається самим вражаючим його куточком. Побачити красу цієї неймовірної пам'ятки Закарпаття, відчути її пахощі і наповнитися відчуттям краси і єднання з природою просто: все, що для цього потрібно - просто сюди приїхати.

Дістатися можна пішою прогулянкою, маршруткою або на власному транспорті проїхати 5 км від цетру р. Хуст(вул. Свободи) до села Кіреші, за яким розташована долина нарцисів.

Мапа:

Дивиться також:
Готелі та квартири в Хусті

Відео про це місце:

Інші пам'ятки поруч: