Вільшанське водосховище

Опис:

Це водосховище називають по-різному: Теребле-Рикское – на честь двох річок, що дали йому народження, Вільшанське або Вільшанське – в честь с. Вільшани, в районі якого русло річки Тереблі перекрили бетонною греблею. Але як би його не називали, головним залишається одне – це улюблене місце відпочинку не тільки для мешканців Закарпатської області та Західної України, але й для багатьох туристів, що приїжджають сюди з-за кордону – адже мало що може зрівнятися з відпочинком в оточенні неймовірної природи Карпат! Безмежна водна гладь, оточена віковими лісами, і приголомшливі гірські вершини, з усіх боків обступающие водойма – такі природні картини залишаються в пам'яті назавжди.

Краса ЗакартатьяТеребле-Рикское водосховище розташоване неподалік від села Колочава, його розміри вражають: 9 км в довжину і 1 км в ширину - напевно, тому його і називають Закарпатським морем. Неймовірно, але ті води, які тут утворюють величезне дзеркало водної гладі, потрапили сюди з самого загадкового і овіяного легендами водойми Українських Карпат – озера Синевир. Саме там бере свій початок бурхлива гірська річка Теребля, стрімко обрушується з висоти підніжжя знаменитого хребта Горгани.

Ще в XIX столітті верховинські річки зацікавили празький уряд своїм потужним енергетичним потенціалом, завдяки цьому і з'явилася тут гідроелектростанція, яка дала народження Ольшанському водосховища. Проект будівництва греблі та гідроелектростанції був розроблений інженером Крижкой, який придумав об'єднати дві поточні паралельно одна до одної річки Тереблю і Ріку в місці, де їх русла віддалені один від одного на найменшу відстань. Втілити чеський проект у життя вдалося радянської влади, і влітку 1956р. на Закарпатті запрацювала перша гідроелектростанція, а поруч з такими відомими селами, як Межигір'я, і Колочава з'явився цікавий туристичний об'єкт – водосховище, яке донині залишається єдиним у регіоні.

 

Вільшанському водохранилищеНесмотря на те, що кришталево чисті води Тереблі, на жаль, забруднюються туристами, залишають сміття, у водосховищі водиться безліч видів риби, в тому числі лосось, стерлядь, омуль. З-за такого розмаїття риби на Вільшанському водосховищі часто можна побачити рибалок, що з'їжджаються сюди з усієї країни. Ще один популярний тут вид дозвілля в теплу пору року – це, звичайно, купання, ну а навесні під час паводка до водосховища приїздять поціновувачі мощі і краси стихії – дамба перетворюється в ефектний водоспад, води якого з гучним шумом падають з висоти близько 20 метрів! У всі часи року популярні екскурсії гідроелектростанції, справно працює вже понад півстоліття і живить енергією не тільки Закарпаття, але й Івано-Франківську, Львівську області, а також деякі регіони Польщі, Румунії, Угорщини і Словаччини.

Плануючи відпочинок у Колочаві, Міжгір'я або інших найближчих до водосховища селищах, обов'язково включіть його в своїй маршрут – побачене залишить масу яскравих вражень! Недарма Вільшанське водосховище заслужило славу цікавої пам'ятки Карпат, якими так багаті ці мальовничі місця. І часом туристи вирішують провести свій відпочинок в Карпатах саме для того, щоб побачити унікальне Закарпатське море.

 

Мапа:

Дивиться також:
Готелі та квартири в Хусті

Відео про це місце:

Інші пам'ятки поруч: