Дніпропетровський цирк

Опис:

Дніпропетровський цирк має давню і цікаву історію. Заснований в кінці ХІХ ст. в м Катеринославі (нині Дніпро), і називався тоді Катеринославським цирком. Працював цей цирк в будинку, побудованому Ж. Труцци (існувало до 1929 р).
З 1959 р діяв стаціонарний цирк, з 1980 - цирк перемістився на Набережну, в центр міста, в будинок, побудований за проектом П. Нірінберга.Зданіе державного цирку побудовано відносно недавно в 1980 році за проектом Павла Рафаїловича Нірінберга.В вісімдесятих роках стаціонарні спеціалізовані циркові будівлі були тільки в СРСР, Румунії та Польщі. Однак історія українського циркового мистецтва почалася задовго до цього.

Спочатку для гастролюючих труп в місті було відведено спеціальне приміщення, яке пізніше отримало назву Катеринославського цирку. А вже на початку 20 століття він функціонував під керівництвом Жіжетто Труц - відомого італійського циркового актора і постановника. У тридцятих роках ця будівля була зруйнована, а в період Другої світової війни зник і тимчасовий цирк-шапіто.

Тільки в шістдесятих роках циркове мистецтво почав своє відродження. Спочатку спеціальний будинок було побудовано на вулиці Шмідта навпроти міського ринку «Озерка». Але в зв'язку з відсутністю опалення уявлення проводилися тільки в літню пору року. Тепер же на набережній красується унікальна будівля Дніпропетровського державного цирку. Прогулюючись по набережній вздовж річки, ви відразу помітите будови у вигляді величезного намету.

Ідея архітектора Павла Нірінберга полягала в тому, щоб цирк був здатний змінювати свій вигляд. І тому днем ​​він є шатром переїзного цирку-шапіто, а як тільки стемніє, будівля набуває обрисів пробудившегося вулкана. Там, де сходяться склепіння даху цирку, піднімаються вогняні залізні звірі, в той час як сам він оточений по всьому периметру світлом ламп і прожекторів. Будівля лчень ефектне, оригінальна архітектурна форма і яскраве підсвічування. Ось чому ніде в місті ви не зустрінете таблоїдів про відвідування циркових виступів, досить просто піти прогулятися ввечері по Дніпровській набережній, щоб побачити справжнє видовище. Однак унікальна структура даху цирку виконує також практичну функцію. Залізобетонна конструкція намету дозволяє чіпляти важку апаратуру для виступу артистів. Усередині цирку куполоподібний дах створює хорошу акустику. Концертний зал розрахований на 1914 чоловік. Зверніть увагу, що вхід для глядачів розміщений з боку середніх рядів, в той час як артисти мають окремий прохід. У центрі «арени» знаходитися єдиний в Україні репетиційно-постановочний манеж. Для тварин передбачені спеціалізовані приміщення: вольєри, стайні і клітини різних розмірів. При Дніпропетровському державному цирку грає джазовий оркестр. Також тут працює балетна студія.

Страница в каталоге предприятий: ЦИРК Дніпропетровський державний

Мапа:

Дивиться також:
Готелі та квартири у Дніпрі

Відео про це місце:

Інші пам'ятки поруч: