Опис:
Чернівці багаті красивими будівлями та цікавими місцями, але багато туристів відвідують місто саме заради цієї пам'ятки. Внесений в список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Чернівецький Національний Університет, колишня резиденція православних митрополитів і Далмації Буковини – це візитна картка міста, відома далеко за межами країни пам'ятка, восхищающая всіх, кому доводиться побачити її своїми очима.
Будівництво резиденції митрополитів почалося завдяки ініціативи єпископа Євгена Гакмана, убедившего австрійського монарха в тому, що столиця Буковини потребує гідного спорудженні для духовенства. Перший камінь у фундамент майбутнього шедевра архітектури був закладений в 1864 році самим владикою. Зведення резиденції тривало 18 років – всі роботи були завершені в 1882 році.
Творцем, створив проект резиденції, був видатний вчений, академік і архітектор з Чехії Йозеф Главка. Ця робота стала вінцем його архітектурної творчості і була високо оцінена знавцями на багатьох відомих конкурсах архітекторів і навіть на Всесвітній виставці в Парижі. Главку створив споруда унікальна в своєму роді, незвичайне, напрочуд складне і красиве.
Колишня резиденція митрополитів являє собою комплекс з трьох будівель у формі букви «П» з дивовижним просторим парком в центрі, оточений високою огорожею з масивними трехпролетными воротами. Три корпуси: Головний (Митрополичий), Монастирський (Будинок для приїжджих) і Семінарський, в якому розташована церква Трьох Святителів, самостійні, але їх об'єднує єдиний геніальний задум талановитого архітектора. Комплекс відносять до стилю еклектики, переважаючими є елементи романського та візантійського стилю, однак помітні і мавританські, готичні, буковинські народні і навіть єврейські мотиви.
Височить на пагорбі над річкою Прут величезний комплекс величний і романтичний, одночасно нагадує і про самих відомих пам'ятках Європи, таких як Вестмінстерське абатство в Лондоні, про лицарської епохи,Семінарський корпус і про пишному Сході, і в теж час має український колорит - черепичні дахи з візерунками, в яких проглядаються мотиви буковинського народного орнаменту. З одного боку, спорудження заворожує монументальністю, тяжеловесностью строгих ліній, а з іншого – безліч витончених деталей, що надають всьому комплексу легкість і навіть казковість. Підсилює враження і розбитий у дворі комплексу і позаду Головного корпусу дендрологічний парк. Тут цвіте магнолія, яку можна знайти не в кожному ботанічному саду, і зібрані рідкісні види дерев, чагарників і рослин, розбитий штучна водойма і створений грот. Перед заднім фасадом Головного корпусу, крім чудового парку можна побачити і погруддя Й. Главки з бронзи.
Настільки ж дивна і архітектура будівель і всередині. Самими розкішними є інтер'єри Головного корпусу, де розташовані Мармуровий, Червоний, оздоблений різьбленим деревом, і строгий, але вишуканий Блакитної зали.
В Семінарському корпусі домінантою виступає церква Трьох Святителів, над прикрасою якої працювали такі знамениті майстри, як К. Йобст та К. Свобода. У церкві можна побачити чудовий іконостас, розкішний і весь її інтер'єр в цілому, ще одним достоїнством храму є дивовижна акустика, вважається кращою в країні.
З 40-х років минулого століття в колишній резиденції розміщуються факультети Чернівецького Університету. Сьогодні прийти на екскурсію сюди і побачити своїми очима архітектурний шедевр, відчути його атмосферу і велич, розкіш та красу може будь-який бажаючий.
Розповідь про такому чудовому шедеврі, яке важко назвати просто будівлею - швидше, це розкішний, незвичайний палац - може бути дуже довгим і все одно не опише тієї чудової краси, яку він собою являє. Саме тому, щоб побачити і відчути велич цієї пам'ятки Чернівців, сюди приїжджають люди з багатьох країн світу.
Страница в каталоге предприятий: Черновецкий национальный университет им. Ю. Федьковича
Мапа:
Дивиться також:
Готелі та квартири в Чернівцях
Відео про це місце:
Інші пам'ятки поруч: