Католицький костел

Опис:

Римо-католицька церква парафії Різдва Пресвятої Діви Марії

Історія католицтва в місті Бердянськ бере свій початок не з моменту спорудження костелу по вул. 12 Грудня, як думають багато хто. Католики жили в Бердянську досить давно. Наприклад, на одній з карт із зображенням Бердянська, датованої 1862 роком, вказана римо-католицька церква. Тобто католики жили тут, як мінімум, з середини ХІХ століття. Розташовувалася церква на території нинішнього парку імені П. П. Шмідта, де зараз знаходиться дитячий майданчик.

З моменту здобуття Україною незалежності розпочався процес відновлення католицької церкви у Бердянську. У 1996 році членами Польського суспільства Бердянська був офіційно зареєстрований прихід. Пізніше, коли я приїхав, а було це в 1998 році, парафіяни збиралися в квартирі будинку по вул. Димитрова. Площа квартири не дозволяла збирати більше 10-15 людина. Надалі ми збиралися в будинку по вул. Чапаєва, там вже збиралося по 60-80 осіб (українці, росіяни, поляки). Збільшення числа парафіян поставило питання про будівництво католицького храму.

І в 2000-му році почалися пошуки місця для будівництва. Батько ЗДІСЛАВ хотів побудувати церкву на землі перед «старим» цвинтарем або біля ринку по вул. Кірова, однак з певних причин не вийшло. У підсумку під час чергового візиту в архітектурний відділ один із співробітників відділу ткнув у карту пальцем і запропонував побудувати храм навпроти «Вічного вогню».

Пропозицію було прийнято, і нині римо-католицька церква знаходиться на цьому місці. Напевно, також варто відзначити і трактування слова «католик». Багато хто, керуючись обманом, надають цьому слову негативне значення. Прирівнюють до слова «кат». Насправді це не так. Слово "католик" походить від грецького слова «καθολικός», що означає всесвітня, вселенський. І католицька церква також вселенська.

Служба в костелі проходить щодня. В будні дні служба починається о 8.00 і 18.00, а по неділях о 9.00 та о 18-00. Приходять на службу стабільно близько 60-80 чоловік, в той же час загальна кількість парафіян приблизно становить 500 осіб

Мапа:

Дивиться також:
Готелі та квартири у Бердянську

Інші пам'ятки поруч: