Краєзнавчий музей, Білгород-Дністровський

Опис:

Білгород-Дністровський краєзнавчий музей - основний музей у Білгороді-Дністровському, що діє з 1940 року. Розташовується на вулиці Пушкіна.

Музей розташований у будинку, який належав купцю М. К. Фемиди і був побудований в 19 столітті в стилі ампір. Коли музей носив назву Аккерманський і був створений ще в 1940 році. Для його створення стали археологічні розкопки, які проводилися в цих краях з 1900-х років. Саме вони і дали музею багато цінних експонатів. Музей мав 2 напрямки: історичний і загальний. У другому були зібрані різні колекції зброї, нумізматики, гравюр. У часи Великої Вітчизняної війни його розграбували. Тільки після її закінчення, музей відродився і відновив свою роботу.

Складається з кількох відділів: сучасного періоду, етнографії народів півдня Придністров'я та фондосховища. Також працює виставковий зал.

За постановою Раднаркому УРСР 23 листопада 1940 року був відкритий Аккерманський краєзнавчий музей. В основу музею лягли матеріал, знайдений під час розкопок у фортеці і стародавньому місті Тирі, а також приватні колекції жителів міста. На той момент в музеї були два відділи: відділ історії (з залами первіснообщинного ладу, рабовласницького та феодального періоду) і загальний відділ (колекції монет, медалей, гравюр, зброї ХVІ-ХХ ст. і експозиція, присвячена звільненню краю в 1940 році і відновлення Радянської влади). Під час війни музейний фонд був розграбований.

Після війни музей розмістився по вул. Пушкіна, 19, де його робота була відновлена в 1946 році. У 1982 році при краєзнавчому музеї було відкрито виставковий зал для експонування художніх виставок та виставок прикладного мистецтва. У 1990 році був відкритий відділ «Етнографія народів півдня Придністров'я».

В даний час в музейному зібранні понад 65 тисяч предметів основного фонду і понад 14 тисяч науково-допоміжного. На даний момент у музеї працюють два відділу: науково-експозиційної і науково-освітній.

Мапа:

Дивиться також:
Готелі та квартири у Білгород-Дністровському

Інші пам'ятки поруч: