Білгород-Дністровська (Аккерманська) фортеця

Опис:

Білгород-Дністровська фортеця (до 1944 року — Аккерманська фортеця) — пам'ятка історії та містобудування XIII—XV століть. Є однією з найбільш збережених на території України. Своїми розмірами вона перевершує всі подібні фортифікаційні споруди країни. Загальна площа території фортеці 9 га. Фортеця лежить на скелястому березі Дністровського лиману і має вигляд неправильного багатокутника. Раніше вона складалася з чотирьох дворів, кожен з яких мав специфічне призначення і міг самостійно вести оборону (В даний час збереглося лише три кріпаків двору). Всі кріпосні споруди обнесені міцними стінами, протяжність яких сягає 2,5 км. Через 40-45 м куртини були вбудовані кріпосні башти і бастіони. Їх початкове кількість сягала 34, 12 з них були порожніми бойовими вежами. Інші бастіони і півбастіони. Вони пізніше були забутированы і перетворені в майданчики для установки артилерійських знарядь. Багато вежі твердині мають власні назви (башта Овідія (Дівоча), Сторожова вежа, башта Пушкіна і т. д.), які стали відображенням місцевих переказів і легенд.

Цитадель — найбільш важлива і укріплена частина фортеці, тут розміщувався комендант і офіцери гарнізону, зберігався арсенал і скарбниця, в в'язниці утримувалися в'язні.

Гарнізонний двір — використовувався для постійного проживання гарнізону.

Цивільний двір нагадував житловий укріплений пункт, так як був забудований одноповерховими будинками і полуземлянками, не збереглися на сьогоднішній день. На територію двору збиралося населення міста та навколишніх сіл під час небезпеки при підході ворога. Площа Портового двору, що тягнеться уздовж берега, становила 1,5 га. Тут протягом карантинного терміну (40 днів) зберігалися товари, привезені в місто.

Мапа:

Дивиться також:
Готелі та квартири у Білгород-Дністровському

Інші пам'ятки поруч: