Асканія-Нова

Опис:

Історія формування заповідності в Асканії-Нова почалася в другій половині XIX століття, коли ще юний Фрідріх Едуардович Фальц-Фейн (1863-1920 рр..), нащадок німецьких колоністів, освоювали південноукраїнські степи, і які володіли цією територією, почав створювати перші вольєри для птахів і звірів. Дитяче захоплення Фрідріха незабаром стало справою його життя, якому він залишався вірним до кінця своїх днів. Вже до початку 80-х років XIX століття звістка про незвичайний зоопарк з напіввільним утриманням тварин у безводних степах Таврійської губернії Росії рознеслася по Європі. Він дивував не тільки своїми масштабами, але й тим, що тут з'явилися незвичайні для європейських зоопарків сайгаки і кінь Пржевальського, у великому степовому вольєрі гніздилися страуси, паслися антилопи, зебри і інші екзотичні види копитних.

Біосферний заповідник Асканія-Нова — це унікальний природний пам'ятник, розташований на півдні України: саме тут знаходиться єдина в Європі ділянка неораній степу. Заповідник займає площу 11 тис. га на яких мешкає велика кількість звірів і птахів. Найбільш цінний заповідник великою кількістю степових трав і квітів, яких понад 400 видів. Асканія-Нова входить в число «100 великих заповідників і парків світу.

 

Що стосується творіння рук людських, то тут збереглися стародавні кургани та кам'яні скіфські баби. З більш пізніх шедеврів, великий інтерес представляє Асканійський парк площею близько 200 га, який сильно відрізняється від дикої степової зони. Розбитий він відповідно до строгого плану. У парку близько 150 видів і форм дерев і чагарників. Гостролистий клен, кримська сосна, пірамідальний і колоновидний дуби, ялівець, в'яз, ялина, ясен, біла акація, біля води — плакучі верби. Центр композиції парку займає мальовничий ставок. І все це в маловодной Таврійському степу!

На території заповідника можна зустріти представників більше 60 видів пернатих: білі і чорні лебеді, фламінго, журавлі, дрохви, стрепети, сірі куріпки, найбільше різних видів жайворонків. Іноді можна побачити степового орла, частіше можна зустріти степового луня, низько летить над землею. У вольєрах можна помилуватися африканськими страусами, ему, нанду, дрофой, фазанами, павичами, степовими орлами, вінценосними журавлями і папугами.

У своєрідному зоопарку заповідника міститься унікальна колекція тварин. Зебри, південно-американські верблюди, індійські і африканські антилопи, олені. У степу пасуться лами, шотландські поні, дикі коні – коні Пржевальського, американські бізони, кафрські буйволи, сайгаки – найдавніші копитні, ровесники мамонтів. Багато дрібних звіряток: миші, хом'яки, є і тушканчики. Хижаки — тхори, лисиці, ласки, зустрічаються і горностаї.

 

 

Мапа:

Дивиться також:
Готелі та квартири в Асканії-Новій

Відео про це місце: