Гарячі джерела Арабатська стрілка

Опис:

Місце знаходження гарячого джерела, за селом Счастлівцево приблизно в кілометрі від пансіонату «Експрес», у бік Криму. Свердловина №25, глибина свердловини приблизно 1600 метрів.

Виявили цей джерело абсолютно випадково, як це зазвичай і буває.

На цьому місці йшло будівництво. Несподівано із землі пішла гаряча вода. Її відправили на експертизу.

В даний момент вода вивергається з труби в три басейни. Але басейни – це надто гучна назва. На вигляд – це три глибокі калюжі.

На початку Арабатськой стрілки поряд з Генгоркой, є ще одне джерело. Але він вже цивілізований, в новому корпусі. Вода і взимку і літом градусів 60. На карті це джерело вказане, як бальнеологічна лікарня під номером I. Він платний і тому менш популярний у народу, тому мова піде про джерело за селом Счастлівцево

На карті це джерело вказане, як бальнеологічна лікарня під номером II.

На паркані біля входу до джерела, висить пам'ятка про складі і температурі води на поточний день.

Задуманий він був в 1987 році, як реабілітаційний центр для спортсменів. До 2005 року, все це знаходилося в жалюгідному стані. У зв'язку з перебудовою 1993 року, будівництво припинилося. Будівельні матеріали розтягнули несвідомі громадяни, а територія заросла очеретом і травою.

Але люди «струмочком тече» і по сей день до цього диво — джерела. Взимку у вихідні в джерелі теж багато людей.

В занедбаному недобудованому будинку залишилися довгі вузькі ванни. У планах цей корпус і був призначався для процедур. Дивитися на це чудо-будову було неможливо. Відвідувачі джерела в ньому влаштували туалет і т. д., коротше повний бедлам.

У 2004 році, були спроби продовжити будівництво. Активно працювали трактори, розрівнювали велику територію з піску, поруч з парканом.

Біля входу на територію джерела стояли 2-3 людини і збирали гроші за вхід. Місцеві жителі ходили на джерело до 6 годин ранку, поки нікого немає біля входу і тим самим заощаджуючи, здається 1 гривню (у 2004 році). Перший раз нас пустили безкоштовно з метою огляду цього господарства та пояснили, як правильно приймати ванни і потім паритися в парильні. Парилка - це вишка, де знаходиться свердловина з вивергають солоним окропом. Температура коливається від 40 до 60 градусів.
на цьому місці раніше були басейни і парилка що залишилося від парилки

Я чув і про 86 градусах (але інформація не перевірена). На землю накидані дошки (типу підлогу). Босоніж там стояти не виходило, взуття обов'язково треба одягнути інакше отримаєте опік. Люди заходили битком і стояли, хто скільки може. Хоча рекомендують не більше 10 хвилин і тільки подихати. Але деякі любителі, парилися в лазні (били один одного, хто оливковими гілками, хто степовими травами, хто на що здатний).

З парильні вода виходила з труби в три басейни сполучені трубами. Люди сиділи, лежали в цих басейнах годинами, а рекомендують не більше 10 хвилин, як і в парній.

У першому басейні зазвичай нікого не було, занадто гаряча вода, та й шкіра обпечена сонцем у багатьох. Вийшло б смішне лікування опіків — окропом. Особисто я не зміг зайти в нього і по щиколотку, хоча гарячу воду дуже люблю.

Другий басейн близько метра глибиною і то в центрі. Вода в ньому менш гаряча, але зайти відразу з незвички проблематично.

Третій найглибший.

У 2013 році працював лише один басейн, найбільший. Вхід безкоштовний, плату беруть тільки за паркування. Людей дуже багато.

Далі вода з басейнів випливає за паркан у кар'єр. Проходячи повз, відчуваєш затхлий запах.

Мапа:

Дивиться також:
Готелі та квартири на Арабатській стрілці

Інші пам'ятки поруч: