Коса-острів Джарилгач

Опис:

Острів Джарилгач – піщана коса в Чорному морі між Кримом і Херсонською областю України, стає з кожним роком все популярнішим серед туристів як місце, де можна насолодитися пляжним відпочинком без суєти та інших недоліків великих морських курортів. Багато туристів, що проводить свій відпочинок в Блакитному, Червоному, Приморському та інших прилеглих населених пунктах, воліють проводити час саме тут з цілого ряду самих чудових причин.

Коса-острів Джарилгач – це 62 квадратних кілометра суші між Джарылгачским затокою, омиває її з півночі, і Чорним морем, води якого хлюпочуться у її південних берегів. Територіально він відноситься до Скадовському районі Херсонської області України.Протяжність цієї пам'ятки Причорномор'я з заходу на схід – 42 км, а максимальна ширина – 4,8 км Джарилгач - другий найбільший за площею і довжині острів України після Тендрівської коси. унікальні пляжі коси-острова ДжарылгачОднако далеко не завжди їх було прийнято розділяти на два окремих острови: греки, що жили тут у давні часи вважали Джарилгач і Тендру єдиним цілим, називаючи ці землі «Ахіллів біг».

Вважається, що саме території нинішніх Джарилгача і Тендри в античні часи були місцем, де проводилися спортивні змагання з бігу. Тоді, тисячу років тому, нині покритий досить убогою рослинністю острів був дуже зеленим, з лісами і луками. Про це свідчать Птолемей і Геродот. Греки так любили це місце, що відносно історії його появи навіть виникли міфи. Так, за давньогрецькою легендою острів виник із-за нещасної любові Ахілла. Він полюбив одну з жриць богині Артеміди, а та вже дав обітницю безшлюбності, вирішила, відмовивши йому, покінчити собою в море. Але Артеміда вирішила врятувати нещасну дівчину і стала сипати перед нею пісок, поки та намагалася увійти глибше в море: так і з'явилася довга смужка суші, що йде в море.

Відомо, що на Джарылгаче жили люди у всі часи: археологи знаходили тут кургани з похованнями епохи бронзи, скіфські та сарматські могильники. Тільки в наш час цей острів став ненаселеним. Згідно з назвою, що відбувається з тюркської мови (воно перекладається як «обпалені дерева»), на цьому острові була рослинність аж до середніх століть, яка до наших днів практично зникла. Це, мабуть, і стало причиною поступового відходу з острова людей. Однак із флори, що все-таки збереглося на острові, багато в чому – рослини рідкісні і цінні, занесені в Червону книгу України. Те ж можна сказати і про мешкають тут тварин, у тому числі тут гніздяться і зимують дуже рідкісні види птахів, також занесені в Червону книгу: рожевий пелікан, дрохва, чорний лелека, журавель-красавка, огар та інші. Все це, поряд з унікальними ландшафтами острова, що представляють поєднання степів, піщаних пляжів і солончаків, стало причиною для утворення на території коси Джарилгацької національного природного парку в 2009р.

Для туристів відвідування Джарилгача – це унікальна можливість помилуватися красою тутешньої природи, побачити рідкісних тварин, у тому числі поспостерігати за дельфінами, часто видимими з його берегів, прогулятися пізнавальними і екологічними стежками. Але не тільки це приваблює туристів: на протязі багатьох років цей острів славиться як чудове місце для пляжного відпочинку. Поступово на острові (в деяких місцях) з'явилася інфраструктура: був побудований причал, до якого з материка привозять туристів на водному транспорті.

На Джарылгаче можна купатися, засмагати, займатися віндсерфінгом і, звичайно ж, грязелікуванням. Тутешні бруду славляться цілющі властивості, позбавляючи від багатьох недуг, а поєднання грязьових процедур з купанням в морі дозволяє домогтися максимального лікувального ефекту.

Мапа:

Дивиться також:
Готелі та квартири у Залізному Порту

Відео про це місце:

Інші пам'ятки поруч: