Будинок Четкова

Опис:

Одним з самих незвичайних будівель Вінниці (та й не тільки Вінниці) є будинок капітана Четкова. Деякі Вінничани знають про його існування сьогодні, так як стоїть він трохи віддалік від багатолюдних вулиць, на вулиці Пушкіна. Хоча в 60-е роки використовувався цей будинок як пологовий будинок.

Побудований він був у 1910 році за проектом архітектора Григорія Артинова. Хоча деякі джерела стверджують, що проект розроблявся київським архітектором Листовничим, мені здається, що перший варіант більш вірний. Справа в тому, що саме на початку 20 століття, Артинов стає міським архітектором, причому будучи талановитою людиною, багато хто його проекти отримували загальне схвалення. Він брався за багато проектів і для приватних осіб (купець Кумбарі, Длуголенский та інші особняки).

Але перейдемо до самого Четкову. Олександр Матвійович Четков був відставним офіцером і дворянином (багато поколінь Четковых були військовими) — артилеристом, який приїхав у Вінницю на початку 20 століття. Оселившись у Вінниці, він став викладати гімнастику в реальному училищі. До речі, його дочка також була викладачем в жіночій гімназії. У нього був син Володимир. Сам Четков був людина не контактний, навіть замкнутий, такі часто не виділяються з натовпу. Тому будинок, побудований для нього і з його згоди, вражає ще більше. Напевно, не таким вже «сірим» був його власник. Будинок побудований в стилі «віденській сицессии», в стилі модерн. Кажуть, що гроші на будівництво такого дива дісталися Четкову у спадок, навряд чи сам капітан, а потім вчитель реального училища (хоча зарплати у них були непогані) зміг би подужати будівництво такого будинку.

Особняк дійсно шикарний. Балкони, на які немає виходу, хитромудрі переплетення, гірка, щоб з'їжджати з другого поверху на перший. Раніше в хаті стояло багато скульптур. Правда насолодитися цим будинком всмак у сім'ї Четкова не вийшло. Не прийнявши революцію, Четков зі своєю дружиною Оленою Тарасівно бігли. На жаль, сліди їх губляться, і ніхто зараз не скаже, що з ними сталося далі. Їхній син Володимир переїхав до свого дядька Володимиру Матвійовичу до Москви, де став інженером.

Сьогодні в будинку Четкова розмістилося управління архітектури і містобудування.

Мапа:

Дивиться також:
Готелі та квартири в Вінниці

Інші пам'ятки поруч: