Замок Річарда Левове Серце

Опис:

Про цьому місці кияни поведывают різні таємниці і легенди. Історія створення замку Річарда Левове Серце відноситься до початку 20 століття. В той час місто переживало період містобудування та промисловий магнат Дмитро Орлов, задавшись метою стати поважним громадянином Києва, вирішив побудувати замок. Кімнати цього будинку надалі він хотів здавати. Підрядник купив ділянку землі у центрі міста на горі з романтичною назвою Уздыхальница, сьогодні відомої як Андріївський узвіз. Для залучення постояльців будова повинно було мати незвичайний стиль. Ідею про середньовічному замку Орлів «запозичив» у архітектора Роберта Марфельда.

Будівництво тривало чотири роки, і до 1905 році замок був готовий. Хоча будинок і притягувало до себе мешканців, вони там довго не затримувалися. Ходили чутки про те, що в замку мешкають привиди. А як ще можна було пояснити дикі хохоты і дивний шум? Ці історії привернули увагу київської богеми, і вона влаштувалася в «похмурому» замку. У ньому жили українські художники: Фотій Красицький, Іван Макушенко, Григорій Дядченко, скульптор Федір Балавенський. На верхніх поверхах цього будинку, звідки відкривався розкішний вид на лівий берег Києва, перебували їхні майстерні. За однією з версій, назва замку дав радянський письменник Віктор Некрасов у честь простого, але хороброго людини Річарда Юревича. Річард спас у підвалах замку євреїв під час Другої світової війни. Пізніше письменник Некрасов і сам замок став називати «замком Річарда», тобто Річардом Левове Серце. За іншою версією, замок названий на честь англійського короля і героя роману «Айвенго». Це і не дивно, адже замок Річарда Левове Серце створений в стилі британської неоготики. Крім того, він оснащений різними шпилями, вежами, зубчастими стінами. Практично в кожну кімнату можна попасти через балкон, кручені сходи або прибудову. На головну фортечну вежу можна піднятися через таємну кручені сходи, заховану в стінах замку, а у внутрішній дворик – через криту галерею-сходи.

Розташований на Андріївському узвозі № 15, куди можна дістатися на метро, вийшовши на станції «Контрактова площа» і пройшовши фонтан Самсона. Можна вийти і на станції «Поштова площа», потім піднятися на фунікулері на Михайлівську площу і далі йти по Володимирській вулиці до самого Андріївського узвозу.

Мапа:

Дивиться також:
Готелі та квартири в Києві

Відео про це місце:

Інші пам'ятки поруч: