Європейська площа

Опис:

Європейська площа є початком головної вулиці Києва – Хрещатика. Свою назву Європейська площа в Києві отримала завдяки однойменному готелі, що колись стояла на цьому місці. За весь час свого існування ця площа була кілька разів перейменована. Її історичну назву – Кінна площа, оскільки тут проходили кінські ярмарки.

Нинішня Європейська площа стала Театральною, коли у 1805 році за наказом міського губернатора А. Тормасова на місці, де зараз перебуває Український дім, був побудований перший в Києві театр. Тепер гастролюють трупи могли давати свої вистави для київської публіки в спеціальному приміщенні, а до цього артистам доводилося виступати на відкритому повітрі, незважаючи на погодні умови. У документі губернатором було вказано точне місце для зведення театру - між Печерськом, поблизу гори, прилеглої до Старого Києва, поруч з кінною площею, по ліву сторону дороги, що веде від Печерська на Поділ. Надвірний радник Меленський, не наважившись ослухатися наказу губернатора, виділив місце між Трьохсвятительською вулицею і Володимирським узвозом, де сам спочатку планував побудувати будинок для своєї родини. Дерев'яна, двоповерхова будівля театру було зведено всього за два роки і, після його відкриття площа була названа Театральній.

Всупереч протестам жителів Києва, в 1851 році театр все-таки знесли, і на його місці з'явився новий готель, на елітний триповерховий готель Європейська. Один той факт, що в місті не було ні каналізації, ні водопроводу, ні електрики, а в готелі всі ці блага цивілізації були в наявності, свідчить про те, що вона вважалася найкращою не лише в місті, але і у всіх довколишніх районах. Через деякий час, в номерах з'явилися навіть телефони, що було неймовірною розкішшю для того часу. Готель знесли в 1978 році, на її місці був відкритий музей Леніна. На сьогоднішній день тут знаходиться Український дім, що має виставковими площами і залом для проведення лекцій та концертних заходів.

В середині 19 століття центральною композицією Європейської площі став фонтан, названий Іваном на честь губернатора В. Фундукля. У 1882 році з правого боку від Володимирського, тоді Олександрівського узвозу, було побудовано Купецьке зібрання – своєрідний клуб київських купців. З плином часу тут почергово розміщувалися то Пролетарський будинок мистецтв, Будинок комуністичної освіти, то Клуб Більшовик, то палац піонерів. З 1934 року і донині в будівлі знаходиться Національна філармонія імені М. Лисенко. Європейська площа ще знаменита тим, що саме тут вперше в Російській Імперії електричний трамвай був пущений, що сталося в 1891 році. Лінія функціонувала 85 років, після чого була розібрана. У 1911 році на площі споруджено будинок публічної бібліотеки, в якому зараз розташовується Національна парламентська бібліотека.

Європейська площа в Києві оточена красивими парками, здавна були улюбленим місцем народних гулянь. З 1869 по 1919 роки площа називалася Царської через установленнового на ній пам'ятника Олександру II. Іноді жителі міста називали її Олександрівської, на честь імператора.

Не можна не згадати про той період історії, коли площа отримала назву III Інтернаціоналу, в її центрі була встановлена фанерна статуя червоноармійця. Після Другої Світової війни площа стала Сталінською, а в 1961 році названа на честь Ленінського комсомолу. У 60-х роках минулого століття на Європейській площі в Києві була побудована готель "Дніпро", що входить в категорію три зірки. Теперішню назву Європейській площі було повернуто лише в 1991 році.

Страница в каталоге предприятий: Украинский дом

Страница в каталоге гостиниц: Гостиница Днепр (Дніпро)

Мапа:

Дивиться також:
Готелі та квартири в Києві

Відео про це місце:

Інші пам'ятки поруч: